Festiwal Komedy Festiwal filmów Komedy Festiwal Krzysztofa Komedy Festiwal Muzyki Komedy Festiwal Muzyki Krzysztofa Komedy Festiwal Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy Festiwal Komedy Festiwal filmów Komedy Festiwal Krzysztofa Komedy Festiwal Muzyki Komedy Festiwal Krzysztofa Komedy Festiwal Krzysztofa Komedy Festiwal Krzysztofa Komedy Festiwal Krzysztofa Komedy
Program Bilety Archiwum Foto O nas Partnerzy Dla mediów English info

Archiwum

29 kwietnia 2015 - 1 dzień festiwalu

POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich, Audytorium

  • godz. 19.30 - wystawa „Komeda-Polański” ze zbiorów Muzeum Kinematografii w Łodzi - kolekcja wielkoformatowych plakatów z całego świata do filmów Romana Polańskiego z muzyką K. Komedy. Kuratorzy wystawy, K. Zamysłowska, P. Kulesza
  • godz. 19.45 - koncert „European Stars Plays Komeda” RADIO STRING QUARTET VIENNA
  • godz. 21.15 - koncert „Special Komeda Project” ADAM BAŁDYCH & MARCIN WASILEWSKI TRIO

WYSTAWA „Komeda-Polański”

To cenna kolekcja plakatów, także wielkoformatowych z całego świata do filmów Romana Polańskiego z muzyką K. Komedy. Kuratorzy wystawy, K. Zamysłowska, P. Kulesza. Kompozytor był przyjacielem Romana Polańskiego i autorem muzyki do takich obrazów Polańskiego jak „Dwaj ludzie z szafą”,” Gdy spadają anioły” (etiudy filmowe), „Nóż w wodzie”, „Matnia”, „Dziecko Rosemary” i „Bal Wampirów”,  Wystawa prezentowana była już w Salonikach, Norymberdze, Dusseldorfie, Budapeszcie, Londynie i Dreźnie.


KONCERT „European Stars Plays Komeda” RADIO STRING QUARTET VIENNA

Radio String Quartet Vienna

Bernie Mallinger - skrzypce, wokal
Cynthia Liao - altówka
Igmar Jenner - skrzypce
Sophie Abraham - wiolonczela

Radio String Quartet Vienna. Specjalnie na festiwal, po raz pierwszy, znakomity zespół przedstawi utwory K. Komedy we własnych aranżacjach. Tworzą oryginalną muzykę, odważnie przekraczając granice między muzyką klasyczną, popularną a jazzem.

W dziedzinie „kwartetów smyczkowych nieklasycznych” zajmują zaszczytne miejsce obok Kronos Quartet iTurtle Island Quartet. Zespół istniejący od 2004 roku,od lat nagrywa dla prestiżowej wytwórni ACT Music, wydaje różnorodne stylistycznie płyty jak: Cebrating the MahavishnuOrchestra , Radiotree feat. Klaus Paier ,Celebrating the Mahavishnu,Orchestra live at TraumzeitFestival (z udziałem Johna McLaughlina), Radiodream, Posting Joe - CelebratingWeather Report - live. Ten ostatni został wybrany jaki drugi album jazzowy 2013 roku przez The Sunday Times. Ich perfekcyjna improwizacja, wirtuozeria i kreatywność muzyczna zachwyca nie tylko europejską publiczność i krytyków.
www.radiostringquartet.com

KONCERT „Special Komeda Project” ADAM BAŁDYCH & MARCIN WASILEWSKI TRIO

Adam Bałdych

Adam Bałdych. Przez wielu krytyków uznawany jest za nadzieję światowej wiolinistyki jazzowej oraz wirtuoza swojego instrumentu. Skrzypek, kompozytor, producent muzyczny nagrywa dla prestiżowej wytwórni ACT Music.W wieku 16 lat okrzyknięty „cudownym dzieckiem”, porównywany do największych skrzypków. Laureat wielu prestiżowych nagród, m.in. ECHO Jazz 2013.

Na koncie ma udział w nagraniach kilkunastu płyt. Jego muzyczne realizacje teatralne znalazły odbicie na albumach „Damage Control” i „MagicalTheatre” (krytyk Robert Sutton zalicza ją do najważniejszych odkryć jazzowych 2011 roku).Album „ImaginaryRoom” nagrany dla monachijskiej wytwórni ACT dostał się na listę jazzowych bestsellerów. Jego najnowszy album „The New Tradition" nagrany z Yaronem Hermanemotrzymał nominację do nagrody Fryderyka.
www.adambaldych.com


Marcin Wasilewski Trio

Marcin Wasilewski Trio (Marcin Wasilewski - fortepian, Sławomir Kurkiewicz - kontrabas, Michał Miśkiewicz - perkusja). To najbardziej znane polskie trio jazzowe i ważny europejski zespół akustycznego jazzu. Pianista, założyciel Simple Acoustic Trio (obecnie Marcin Wasilewski Trio), po mistrzowskułączy jazzową tradycję i nowoczesność. Zespół od 2003 roku współpracuje z prestiżową monachijską wytwórnią ECM. Muzycy uznanie zdobyli już w kwartecie Tomasza Stańki. Lider i jego trio to laureaci wielu nagród, trzykrotnie nagrody Fryderyka, pierwszej nagrody na konkursie jazzowym w Getxo (Hiszpania), w Leverkusen Jazz Festival, nagrody 3 PR Polskiego Radia „Mateusz" w uznaniu mistrzowskiego poziomu muzykowania i za szacunek dla tradycji".
www.marcinwasilewskitrio.com

30 kwietnia 2015 - 2 dzień festiwalu

POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich, Audytorium

  • wystawa „Komeda-Polański” ze zbiorów Muzeum Kinematografii w Łodzi - kolekcja wielkoformatowych plakatów z całego świata do filmów Romana Polańskiego z muzyką K. Komedy. Kuratorzy wystawy, K. Zamysłowska, P. Kulesza
  • godz. 19.30 - KONCERT „Tribute To Komeda” ANDRZEJ OLEJNICZAK SPECIAL PROJECT
  • godz. 21.15 - POKAZ FILMÓW HENNINGA CARLSENA duńskiego twórcy reżysera, przyjaciela Komedy

WYSTAWA „Komeda-Polański”

To cenna kolekcja plakatów, także wielkoformatowych z całego świata do filmów Romana Polańskiego z muzyką K. Komedy. Kuratorzy wystawy, K. Zamysłowska, P. Kulesza. Kompozytor był przyjacielem Romana Polańskiego i autorem muzyki do takich obrazów Polańskiego jak „Dwaj ludzie z szafą”,” Gdy spadają anioły” (etiudy filmowe), „Nóż w wodzie”, „Matnia”, „Dziecko Rosemary” i „Bal Wampirów”,  Wystawa prezentowana była już w Salonikach, Norymberdze, Dusseldorfie, Budapeszcie, Londynie i Dreźnie.


KONCERT „Tribute To Komeda” ANDRZEJ OLEJNICZAK SPECIAL PROJECT

Andrzej Olejniczak

Andrzej Olejniczak. Jeden z najbardziej uznanych polskich saksofonistów o międzynarodowej renomie. Kompozytor, aranżer, wykładowca, ma na koncie około 50 płyt. Od 30 lat mieszka w Hiszpanii.

Współzałożyciel grupy Sun Ship oraz członek String Connection. W Polsce współpracował niemalże ze wszystkimi zespołami sceny jazzowej lat 70-tych i 80-tych m.in: Extra Ball, Novi Singers, Big Bandem Polskiego Radia pod dyrekcją Andrzeja Trzaskowskiego, Zbigniewem Namysłowskim. Brał udział w niezliczonych projektach międzynarodowych, występując na niemal wszystkich festiwalach w Europie i na świecie. Na liście grup i solistów z którymi koncertował są m.in. Randy Brecker, Horace Parlan, Oliver Jackson, Tete Montoliu, Gerry Mulligan, Kenny Drew. Jest profesorem w Centro Superior de Musica del Pais Vasco “Musikene” oraz w Conservatorio de Leioa w Hiszpanii.
www.andrzejolejniczak.pl

POKAZ FILMÓW HENNINGA CARLSENA

Henning Carlsen

Pokaz FILMÓW DUŃSKIEGO TWÓRCY reżysera Henninga Carlsena, przyjaciela Komedy, który jako jeden z pierwszych zachodnich filmowców, wykorzystał kompozycje K. Komedy. Prezentowane filmy to „Co z nami”, „Ludzie się spotykają”. Słowo wstępne do filmów wygłosi krytyk filmowy, publicysta Polityki, Janusz Wróblewski.


Henning Carlsen to duński reżyser, scenarzysta i producent. Krzysztof Komeda skomponował muzykę do czterech jego filmów. Pierwszy wielki sukces przyniosła mu produkcja duńsko-szwedzko-norweska, Sult (Głód) na podstawie powieści Knuta Hamsuna. Współpraca z Henningiem Carlsenem wniosła duży wkład w rozwój warsztatu kompozytorskiego, filmowego, Krzysztofa Komedy.

Partner:Festiwal Komedy Warszawa

21 kwietnia 2018

Warszawa, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego


Festiwal Komedy Warszawa

22 kwietnia 2018

Warszawa, Sala Kameralna Filharmonii Narodowej


Festiwal Komedy Warszawa

23 kwietnia 2018

Warszawa, Kino Wisła


Dofinansowano ze środkówPartnerzy
Patroni medialni© 2014-2018 - Fundacja Jazz Art

Festiwal Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy